Môžem dať novorodencovi po sekcii mlieko od mojej kamarátky?

Zodpovedané
9. okt 2019

Dobrý deň,

mám za sebou jednu sekciu, teraz ma čaká druhá. Takže viem, na čo sa mám pripraviť. Rátam s tým, že bábo si priložím až po 10 hodinách alebo aj neskôr.

Pri prvej sekcii sa mi zrejme pre toto laktácia spúšťala dosť obtiažne, syn sa mi zle prisával.

Koľko vydrží bábätko bez jedenia?

Čím ho kŕmiť cievkou po prste?

Mám možnosť zohnať materské mlieko od kamarátiek. Jedna má dvojročné dieťa a druhá 6 mesačné.

Môžem ich mlieko dať môjmu novorodencovi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je skvelé, ako sa na dojčenie druhýkrát pripravujete.

Bábätko spravidla nepotrebuje piť cca 3 dni po pôrode. Avšak potrebuje prikladať, sať, alebo olizovať veľmi výživné mledzivo.

Ak teda cca do 3 dní nebudete mať mlieko, zrejme bude potrebný dokrm. Potom odporúčam cievkou po prste alebo lepšie priamo pri prsníku.

Ohľadom MM od kamarátiek. Odpoviem takto - MM je tou najlepšou tekutinou, akú môžete bábätku podať.

V SR nie je poskytovanie cudzieho neovereného MM legálne.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová