Aký je Váš názor na tehotenstvo v 44. rokoch?

Zodpovedané
26. sep 2019

Dobrý deň,

máme zdravú 13 ročnú dcéru. Dlho sme sa po jej narodení snažili o druhé dieťa, ale neúspešne.

Teraz v 44. rokoch som s prekvapením zistila, že som tehotná.

Aký je Váš názor na tehotenstvo vo vyššom veku?

V rodine sa nevyskytujú žiadne genetické poruchy a prvé tehotenstvo bolo bezproblémové.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste už raz rodili a nemáte iné ochorenia a zdravotné ťažkosti, tak by ste mali bez komplikácií donosiť tehotenstvo.

Samozrejme už je vyššie riziko tehotenských komplikácií, vyššieho tlaku, tehotenskej cukrovky a hlavne riziko genetických chýb plodu je výrazne vyššie.

S vekom klesá fyzická kondícia a všeobecne tehotenstvo sa znáša horšie ako v 25. rokoch.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič