Mám cukrovku, liečim sa na štítnu žľazu a dvakrát som potratila. Aký postup mi odporúčate?

Zodpovedané
7. máj 2019

Dobrý deň,

mám 37 rokov a manžel 43. Prvýkrát som otehotnela v roku 2011 a hneď som spontánne potratila. HCG bolo 890. Druhý raz som otehotnela v roku 2013 a tiež som spontánne potratila. Odvtedy sa mi otehotnieť nepodarilo.

Mám diabetes 2. typu. Užívam Metformín a Xelevia. Cukor nalačno mám 9. Štítnu žľazu mám liečenú Euthyroxom. Výsledky sú v norme. Dodnes sa nezistila príčina potratov a a ani prečo nedokážem otehotnieť.

Čo by ste mi odporúčali?

Za odpoveď dakujem

Dobrý deň,

vzhľadom k veku máte nižšiu šancu na otehotnenie a vyššie riziko potratu.

Pri cukrovke Vám stúpa riziko tehotenských komplikácií.

Odporúčam preto čo najrýchlejšie navštíviť centrum asistovanej reprodukcie a aktívne riešiť snahu otehotnieť.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič