Štítna žľaza, Euthyrox a plánovanie tehotenstva

katarinkalilly
3. mar 2019

Liečim sa na štítnu žľazu,mám ju 3,...aj niečo(neviem presne,len pred 3mes.bola hodnota 4,26...a plánujem tehotenstvo.Myslite že Euthyrox 50mg mi môže spôsobiť neplodnosť? Čítala som diskusie z roku 2012 a tam kočka kritizovala tabletky,že sa jej pri nich nepodarilo otehotnieť až kým ich nevysadila... Máte skúsenosti?

petinkaaa
3. mar 2019

@katarinkalilly ja beriem 75mg liečim sa už asi 20 rokov a mám uplne bezproblémovo dve deti, takže lieky isto nespôsobujú neplodnosť

katarinkalilly
autor
3. mar 2019

@petinkaaa ďakujem zlatík za info

atafrog
3. mar 2019

No ja nie som lekar, ale euthyrox sa berie preto, ze tvoja stitna zlaza ma znizenu funkciu a nevladze vyrabat dostatok hormonu, cize euthyrox ho doplna na idealnu hladinu. Neschopnost otehotniet
(pripadne problem v tehotenstve a ine) moze sposobit prave to, ked ho neberies a hormonu nemas dost. Jedine, ze by ta baba mala nejake vynimocne vedlajsie ucinky, alebo uplne zle nastavenu liecbu, ale som len laik.

ipetka
3. mar 2019

@katarinkalilly ahoj no ja som mesiac po zacati uzivania otehotnela...medzi detmi mam 6 rocny rozdiel...

katarinkalilly
autor
3. mar 2019

@ipetka aj si užívala vitamíny ci len na štítnu žľazu lieky?

hennyinnsbruck
3. mar 2019

Čože?😂😂😂😂
Šak so zlou stitnou neotehotnies. Liek ti dá stitnu na poriadok..brala som ho pred aj počas tehotenstva.

ipetka
3. mar 2019

@katarinkalilly niee ja som len ten euthyrox 50 a po mesiaci som si zrazu uvedomila ze mi nedosla menstruacia a zrazu bam...

katarinkalilly
autor
3. mar 2019

@ipetka super ❤️ s týmto si ma veľmi potešila

ipetka
4. mar 2019

@katarinkalilly rado sa stalo..ono je to moja skusenost netvrdim ze je to tak u kazdej baby ale my sme v podstate chceli surodenca ked mal starsi uz rok..a nedarilo sa 5 rokov a zrazu som bola po nasadeni liekov tehotna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre