O aký problém sa jedná, keď nie som tehotná?

Zodpovedané
13. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Poslednú menštruáciu som mala 30.7.2019. 28. augusta som išla k lekárovi, kde na sone nebolo nič. Vzal mi krv a videl, že som tehotná. Poslali ma do Nitry, kde mi zobrali krv a bolo všetko pozitívne. Mimomaternicové tehotenstvo bolo vylúčené.

Po nejakom týždni som išla na kontrolu svojmu lekárovi, ktorý mi vzal krv a dal mi tabletky. Po dvoch dňoch som začala krvácať. V Nitre mi vzali krv a povedali, že to mám menštruáciu a vraj som tehotná. Tak som vysadila tabletky. 11. septembra som išla ku gynekológovi, vzal mi krv a povedal, že tehotenstvo je negatívne.

O čo vlastne ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolo to biochemické tehotenstvo.

Toto tehotenstvo je viditeľné iba v krvi, nevieme lokalizáciu tehotenstva. Pri biochemickom tehotenstve nie je potrebné čistenie dutiny maternice a môžete otehotnieť hneď v nasledujúcom cykle.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič