Odporúčate mi otehotnieť už len na tú stranu, kde mimomaternicové tehotenstvo nebolo?

Zodpovedané
16. máj 2019

Dobrý deň,

v júli 2018 som mala mimomaternicové tehotenstvo, avšak vajíčkovod mi nechali. Doktor, ktorý ma operoval povedal, že mám vajíčkovod užší a že tam bol zrejme nejaký zápal. P0reto sa to zaseklo a urobil prefuk. Vraj mám počkať pol roka a tak otehotnieť.

Avšak už prešlo 7 mesiacov a stále sa mi nepodarilo otehotnieť. Začala som chodiť do CAR, kde mi povedali, že mi neodporúčajú otehotnieť na tú stranu, kde bolo mimomaternicové. Vraj je tam veľké riziko, že to sa to zvonu zasekne.

Odporúčate mi otehotnieť už len na tú stranu, kde mimomaternicové tehotenstvo nebolo?

Ďakujem

Dobrý deň,

väčšinou pri poškodení 1 vajíčkovodu je poškodený aj druhý.

Máte vyššie riziko mimomaternicového tehotenstva.

Vhodné je skontrolovať priechodnosť a pri uzávere plánovať IVF.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič