Po akom čase sa vám podarilo znova otehotnieť po mimomaternicovom tehotenstve?

28. mar 2021

Po akom čase sa vam podarilo znova otehotniet po mimomaternicovom tehotenstve? Druhy raz už nebolo mmt? Odporucili mi 3 mesiacnu pauzu, čo by sa stalo, keby otehotniem skor?

ewka9
28. mar 2021

Mala som dvojmesačnú pauzu, a potom sa podarilo tuším na tretí krát, čiže asi 5 mesiacov po MMT..našťastie už bolo všetko v poriadku 🍀 držím palce, ja by som to moc neodkladala..strach bude vždy, treba myslieť pozitívne 🤗😉

petus998
29. mar 2021

Aoj neviem ci ti to pomoze ale napr. Na silvestra som mala silbo pozit. Test a na novy rok som dostala menstruaciu a tento mesiac som tehotna

autor
29. mar 2021

@petus998 gratulujem 🙂 mala si mimomaternicove a,samovolne vyslo von? Mna operovali a velku sancu na druhe prirodzenou cestou už nemam, no chcela by som skusit aj skor ako o 3 mesiace

petus998
29. mar 2021

Ja som k dr ani nestihla prist bo na silvestra po 2 tyzdnovom meskani som urobila test bol pozitivny a hned na druhy denn som dostala silbu menstruaciu

petamich
29. mar 2021

ja by som pockala, mimomaternicove tehotenstvo a pripadne odstranenie vajcovodu je invazivny zasah, telo, maternica atd. sa musia spamata, sliznica sa musi obnovit atd. chapem tuzbe po dietati ale ani po odstraneni sadry na nohe sa zvycajne clovek nejde hned lyzovat do Alp, ak by si mala biochemicke tehotenstvo (a aj tam sa uz odporuca 1-2 cykly pockat), tak by som povedala mozno okej ale po mimo-maternicovo by som asi telu dala cas na regeneraciu

ingrida1127
29. mar 2021

Ja som mala mmt v novembri neviem či aj tebe odstránili vajcovod,mne odporučili tiež 3 mesiace tiež som najprv chcela skorej ale potom som si uvedomila že radšej nebudem nič silit ako potom banovať maternica je teraz oslabnuta predsa to bol zákrok určite sa daj do poriadku tie 3 mesiace nie je až tak veľká tiež sa momentálne snažím a strach tu bude vždy ale keď neskusis nevieš môže sa to stáť aj nemusí vraj je toto riziko iba o 10%vyššie ako u žien ktoré mmt nemali
Tak veľa síl dopraj odpočinok telu aj mysli

ewka9
29. mar 2021

Prečo si myslíš, že veľkú šancu prirodzenou cestou už nemáš? Mňa operovali, prišla som o jeden vajíčkovod a dopadlo to dobre 🙏 poznám ženu, ktorá po MMT porodila ďalšie tri deti..😉hlavu hore..
3 mesiace sa odporúča počkať, určite by som nešla do toho hneď, ale moja gynekologicka mi po dvoch mesiacoch povedala, že všetko je OK a môžeme sa opäť snažiť 🙂 ja som len viackrát zachytila, že ak žena čaká príliš dlho, tak sa jej potom nedarí, ale nemusí to byť pravidlo..

autor
30. mar 2021

@ewka9 pretoze som prisla o lavy vajickovod a pred par rokmi o pravy vajecnik 😣

ewka9
30. mar 2021

To ma mrzí, ale verím že ešte nič nie je stratené 🍀držím silno palce🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre