Je tehotenstvo po 30tke už rizikové?

Zodpovedané
16. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor, že či je vek po 30tke už označovaný rizikovým na tehotenstvo s druhým dieťaťom.

Prvú dcérku som mala v 25. rokoch, teraz mám 28. Manžel je odo mňa starší a veľmi by chcel druhé dieťa už teraz, aby sme neskôr neboli starí, teda hlavne on.

Ja sa však na druhé dieťa ešte necítim. Prvé tehotenstvo som mala nevoľnosti, závraty, stále som vracala a nebolo mi vôbec dobre. Neviem si toto ešte pri trojročnej dcére predstaviť.
Okolo 30tky a aj neskôr by som možno do toho šla, ale len kvôli manželovi.

Robia sa už vtedy genetické testy kvôli veku matky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v 30tke tehotenstvo určite nie je rizikové, ale do 40tky by som nečakal.

Najlepšie je otehotnieť v mladom veku.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič