Rizikové tehotenstvo po predčasnom pôrode?

leeenka26
19. sep 2011

Prosim poradte, tie co ste mali predcasny porod, boli ste automaticky s druhym tehotenstvom na rizikovom? Cize pn? Ja som este u lekara nebola, zajtra sa tam chystam. Velmi ho este nepoznam, pri prvom tehotenstve aom bola v starostlivosti ineho gyn. Robim v nemocnici, hlavne preto si myslim ze to nie je moc vhodne prostredie na pracu tehotnej, hlavne preto, ze mi predcasny porod vyvolala infeckia. Lenze neviem, ako zareaguje. Je mi to trochu neprijemne sa pytat na to, ale ked mi sam nepovie, budem musiet. Uz nechcem byt hrdinka.

maria30
19. sep 2011

@leeenka26 Lenka, ja si myslím, že Ti neodmietne dať PN.. ja som po dvojičkách tiež bola na rizikovom... a aj PN, ale ja som mala zas nejaké problémi..nemocnica je určite rizikové pracovisko a určite máš na PN nárok.. myslím, že každý normálny gynekológ Ti ju dá bez akého koľvek frflania.. držím palce 😉

leeenka26
autor
19. sep 2011

@maria30 ja mam trochu stale zvysene zapalove parametre v krvi, ale uz je to radikalne dole oproti tomu co bolo, stihla som si aj zub dat do poriadku, tak asi aj to hralo nejaku rolu, no neviem. Obvodna povedala, ze k tomu sa musi aj on vyjadrit, ze ona s tym problem nema, ze da mi aj vychadzky.

maria30
19. sep 2011

@leeenka26 to ešte od vtedy?? juuj, hlavne si daj na seba pozor.. myslím, že gynekológ s tým naozaj nebude mať problém, aby Ti tú PN vystavil.. 🙂

leeenka26
autor
19. sep 2011

@maria30 ja dufam velmi lebo robim v nemocnici, takisto mam uzasne lenive kolegynky dve, s ktorymi robim a dnes som bola u lekara a uz mi nadriadena volala, ze ci zajtra urcite dojdem lebo ze je vela roboty. Ja uz mam toho dost. Som zvedava ako sa zatvarua ked im toto oznamim. Falosne kozy. 😠 juj ale su lenive. Nebudem sa ale rozculovat este si nieco privodim. On mi este pocas materskej povedal, ze nech iem robit, ze co budem doma robit a ze co pojdem z PN na PN? Myslis ze to takto myslel, ze pojdem hned pri druhom na pn?

leeenka26
autor
19. sep 2011

@maria30 lebo zevraj o predcasnom porode hrozi dalsi :( urcite riziko tam je

maria30
19. sep 2011

@leeenka26 neviem ako to myslel, ale ja na tvojom mieste by som určite trvala na PN.. a na klegyne by som sa tiež vyprdla.. teraz je pre Teba najpodstatnejšie bábätko.. a viem, že preto spravíš čokoľvek.. takže sa nevzdávaj, kašli nato kto si čo myslí a trvaj na PN.. ak sa môžem spýtať, kam pôjdeš na Antolskú? Tuším si písala, že tam robíš.. či? Ak môžeš tak mi napíš, komu chodíš.. aj do IP.. 🙂

maria30
19. sep 2011

@leeenka26 tak to riziko tam samozrejme je.. ale treba byť v kľude a pozitííííívne myslenie 😀 viem, ľahko sa mi to hovorí.. ja som toto tehu neskutočne stresovala a otravovala som moju dr. s každou maličkosťou, lebo som sa neskutočne bála.. ale teraz to určite víde 😉

leeenka26
autor
19. sep 2011

@maria30 tak ale jasne, ani sa ti necudujem, ja sa tiez stale pozorujem a obavam, ale tak zdravo, proste uz som opatrna a neberiem vela veci na lahku vahu. Clovek uz je opatrny.

maria30
19. sep 2011

@leeenka26 myslím, že asi každá sme už taká, čo sme si to prežili 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre