Ak by som chcela dať výpoveď v rámci skúšobnej doby, bude mi plynúť výpovedná lehota?

Zodpovedané
22. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Ak by som chcela dať výpoveď v rámci skúšobnej doby, bude mi plynúť výpovedná lehota?

Máme 3-mesačnú skúšobnú dobu. Rozmýšľam, že prácu ukončím, keďže ma nebaví a nechcem tam už chodiť ďalšie 2 mesiace.

Ďakujem

Dobrý deň

stačí doručiť oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej lehote.

Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť zvyčajne aspoň tri dni pred dňom, kedy sa má pracovný pomer skončiť.

S prianím pekného dňa,
Lenka