Aké mám možnosti obnovenia nemocenského poistenia, aby som mohla mať ochrannú lehotu?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Firmu už má správca, čiže táto možnosť, aby ma prihlásil na čerpanie dovolenky už nie je možná.

Aké mám iné možnosti?

Ešte by som rada povedala, že medzi materskou a rodičovskou som v júli 2023 čerpala dovolenku.

Aké mám iné možnosti obnovenia nemocenského poistenia, aby som mohla mať ochrannú lehotu a prípadne tehotenské a materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste v júli 2023 čerpali dovolenku a mali ste z nej odvedené nemocenské poistenie, tak poistenie zaniklo posledným dňom čerpania dovolenky. To by ste potrebovali do pol roka od 7/2023 otehotnieť. Je možné, že ochranná lehota už zanikla, alebo čoskoro zanikne.

S prianím pekného dňa,
Lenka