Aké mám povinnosti po ukončení pracovného pomeru?

Zodpovedané
7. dec 2023

Dobrý deň,

pracovný pomer ukončím na dohodu k 8.1.2024. Následne 9.1.2024 nastupujem do nemocnice na plánovú operáciu, po ktorej budem cca 4 - 5 týždňov PN.

Musím sa hneď zahlásiť na úrad práce a niekde niečo posielať?

Bude sa mi rátať podpora zo zamestnania či aj z PN?

Pokazí mi PN podporu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bude PN elektronická, tak nič neposielate a nič neriešite. Na ÚPSVaR sa pôjdete zaregistrovať až po skončení PN. Počas PN by Vás nezaregistrovali. PN neovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti.

Prajem skoré uzdravenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka