Ako je to s PN počas tehotenstva v mojom prípade?

Zodpovedané
28. okt 2022

Dobrý deň,

momentálne som tehotná a na PN som odvtedy, ako som sa dozvedela, že čakám dieťa, lebo som riziková pacientka. Na PN som u obvodného lekára a od ukončeného 1. trimestra by si ma mal zobrať môj gynekológ.

Môže si ma prevziať lekár do PN, alebo musí obvodný PN ukončiť a gynekológ začať novú?

Neprídem tak o nemocenské, resp. nebude mi krátené?

Ďakujem

Dobrý deň,

PN sa viaže na konkrétnu diagnózu. Ak by sa nezhodovala, tak je možné, že Vám ju ukončia a gynekológ vypíše novú. Nepíšete či ste zamestnanec, či SZČO.

Pokiaľ nemocenské poistenie trvá (neukončil sa pracovný pomer, živnosť), tak o nemocenské neprídete. Prvé tri dni z novej PN bude nižšie. Ak ste zamestnanec, tak prvých 10 dní Vám vyplatí zamestnávateľ.

S prianím pekného dňa,
Lenka