Rizikové tehotenstvo len na základe umelého oplodnenia

mary86
25. júl 2012

Ahojte, opíšem vám moju situáciu a budem veľmi rada, ak mi poradíte...
Som nezamestnaná a tehotná po umelom oplodnení, som momentálne na PN u obvodnej lekárky - od začiatku tehu, mala som problémy so špinením, no teraz koncom mesiaca mi PN plánuje ukončiť. Chcem sa preto spýtať, lebo môj gynekológ mi zatiaľ nič nevravel - no je možné aby som bola u neho vypísaná na rizikovom iba na základe toho že som absolvovala umelé oplodnenie? Inak problémy nemám a pýtam sa najmä preto, že si už takmer tri roky platím DNP z maxima, takže ak by sa dalo, rada by som to využila - kvôli peniažkom... Ďakujem vám za vaše rady a skúsenosti

lienka.7
25. júl 2012

priznam sa, neviem odpoved na tvoju otazku - teda ci je to mozne.... a preco ta lekarka uz nechce nechat na PN??? neviem, v ktorom si mesiaci, no ja by som neriskovala sa "dohodla" s gynekologom, nech ma vypise teda on... drzim palce 😉
teraz mimo tvojej otazky, poznam, resp. mam niekolko kamaratok, ktore boli zdrave ale tiez chceli vyuzit DNP a samozrejme sa dali na PN, jedna dokonca mala 100% plat + vyplacane DNP z SP 😀 😀 😀

mary86
autor
25. júl 2012

@lienka.7 no ja než pôjdem za gynekológom rada by som vedela či je to vôbec možné, pretože neviem ako bude reagovať, keď sa ho na to spýtam, keby mi to on navrhol to je iné... ale on doteraz ani len nespomenul že by som mohla ísť na rizikové, možno si myslí, že keď som nezamestnaná, že aj tak som doma, neviem... A moja obvodná by ma možno aj nechala, no je to trošku komplikovanejšie - pretože po tých zmenách v zákone som musela v januári DNP prerušiť a začať nanovo - takže teraz mám PN minimálnu, no keby som teraz začala novú PN tak by som dostávala maximum... A aby to nebolo také "podozrivé" rada by som tú novú PN začala už u gynekológa - pretože ten ako som sa dopočula môže dať aj neobmedzené vychádzky.... A to že to teraz využívajú aj zdravé ženy mi je úplne jasné - treba to využiť ak sa dá... Len aby aj lekári chceli "spolupracovať" 🙂

trish31
25. júl 2012

@mary86 ano,je to mozne,vsetko zavisi od lekara ak vies ako to myslim 😉

rienok
25. júl 2012

@trish31 to je vazne pravda, ze tehotne mozu mat neobmedzene vychadzky? lebo ja som odmietla uz 3x PN kvoli vychadzkam... si neviem predstavit moct ist kam chcem len 2 hodiny do dna ....
ja som po IVF a moj gynekolog by bol najradsej keby som lezala a nic nerobila 😀

trish31
25. júl 2012

@rienok myslim,ze v PN to musi byt poznacene lekarom,ako poznamka 😉

dara76
25. júl 2012

ja ked som bola tehotna so synom sa ma gynekologicka rovno opytala, ci ma ma vypisat PN alebo nie. Myslim, ze s doktorom by sa malo dat na tom dohodnut.

lienka.7
25. júl 2012

@mary86
normalne sa nekasli 😀 😀 😀 a poziadaj doktora priamo, aby ta vypisal - vysvetlila by som mu moju (tvoju) situaciu a basta 😉 nemaj ziadny strach ani obavy, BEZNE sa to takto robi - nie si a ani nebudes prva ani posledna.....
@rienok
kamoska ma tiez neobmedzene vychadzky.

poisonblu
25. júl 2012

urcite sa ho na to spytaj...ja som dobrovolne nezamestnana a v pohode som na pn uz od marca a budem az do nastupu na md...

mary86
autor
25. júl 2012

@trish31 viem čo myslíš 😀 len neviem odhadnúť môjho lekára, niektorí sú príliš zásadový 😒

trish31
25. júl 2012

@mary86 otvorene sa ho spytaj

mary86
autor
25. júl 2012

@dara76
@lienka.7
@poisonblu ďakujem baby, skúsim sa ho spýtať, veď ako sa hovorí po "hube" mi hádam nedá 😀
a @rienok hej sú vraj také diagnózy pri ktorých sú možné aj neobmedzené vychádzky, skús sa na to spýtať 😉

mary86
autor
25. júl 2012

@trish31 budem musieť, lebo tie peniažky by sa zišli, takto by som nedostávala nič 😒

poisonblu
25. júl 2012

@rienok neviem, ci to dr. davaju...asi nie kazdy...ja mam len 2 hodky napr...ale ja chodim kade tade, lebo viem, ze SP nechodieva, takze pohoda...a uz mam do konca PN len 2 mesiace, tak hadam uz nepridu :D

vavrenka
25. júl 2012

@mary86 myslim, ze tehotenstvo po ET je automaticky brane ako rizikove. ale je na gynekologovi ako sa kt omu postavi, ked si ok - ja osobne by osm si to na triko nevzala. ja osm chcela ist na pn odzaciatku tehu, lebo som predtym mala problemy, ale gynekologicka odmietla, ze zatial je vsetk ok, tak som zmenila a novy lekar ma okamzite nechal na pn, uplne zhrozeny, ze nie som. a od 20tt som problemy zacala mat.. a mala osm aj neobmedzene vychadzky, ktore som potom, zial, nemohla velmi vyuzivat. fakt to zavisi od lekara. normalne poziadaj svojho gynekologa nech ta encha, ze sa velmi bojis a ze si nevies predstavit v tomto stave hladat zamestnanie, stresovat sa s tym.. "po hube" ti urcite neda. nie si "bezne" tehotna. drzkaj sa a daj vedier, ako si dopadla.

petkolasocka
25. júl 2012

@mary86 Ahoj ak by som sa ta mohla opitat na tvoje umele oplodnenie ak by ti to nevadilo. Zomrelo mi babetko a neviem otehotniet rozmyslala som nad umelim oplodnenim co vsetko treba absolvovat a ako prebieha cely ten proces dakujem ti ak mi mozes pomoct

mary86
autor
26. júl 2012

@vavrenka ďakujem aj ja si myslím že tehotenstvo po ET nie je úplne bežné.... čo sa mi on práveže snažil nahovoriť, no bolo to zvláštne, lebo hneď po tom ako mi povedal že to je úplne bežné tehotenstvo, tak mi začal rozprávať o všetkých testoch navyše čo ma čakajú lebo som po ivf, tak si myslím že si aj trošku protirečil... nevadí, určite sa ho spýtam, už som pevne odhodlaná... buď to vyjde alebo nie, ale dúfam že hej 😉

mary86
autor
26. júl 2012

@petkolasocka ahoj, joj to mi je ľúto čo sa ti prihodilo, rada ti odpoviem no ak ti nevadí radšej ti pošlem IP 😉

mary86
autor
9. aug 2012

@lienka.7
@trish31
@poisonblu
@dara76
@vavrenka
@petkolasocka Tak dievčence len vás chcem informovať, že to dobre dopadlo a teda, že od dnes som na rizikovom, všetko v poriadku "išlo to hladko" nebol s tým problém, vychádzky mám od 9-11 a od 18-20 h, ale vraj kontroly nechodia - to mi povedala sestrička, tak uvidíme, no zbytočne riskovať určite nebudeme 🙂 Ďakujem vám ešte raz za názory a prajem vám pekný deň 😎

lienka.7
9. aug 2012

@mary86
tak uz len zdravucke a krasnucke babatko zelam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

poisonblu
9. aug 2012

@mary86 super, netreba sa bat opytat 🙂 a ja chodim v pohode kade tade uz od marca a kontrola nikde....uz mi do MD ostava iba 1,5 mesiaca...

mary86
autor
9. aug 2012

@lienka.7 ďakujem 🙂

mary86
autor
9. aug 2012

@poisonblu no veru, mala som obavy, ale super to dopadlo 🙂 no ja teraz ani moc nechodím, teraz ani nemám moc energie, ešte stále bývam unavená, no keď ma to prejde, určite si občas vyrazím von aj mimo vychádzok 😀

vavrenka
9. aug 2012

@mary86 uzivaj si toto super obdobie. ked sa babo narodi, bude po spanku a oddychu 😉 , vela spinkaj, tes sa zo zivota a mne doki povedal, ze ak by dosla kontrola aja som enbola doma, nech mu dam vedeit, ze mida dodatocne potvrdenie, ze som bola unho 😀 , ale ani raz mi kontrola nedosla. 😉

mary86
autor
13. aug 2012

@vavrenka no ja som si teraz oddýchla až až - musela som do nemocky - začala som krvácať, ale našťastie všetko v poriadku, berieme lieky, malinké je veľmi čulé, tak sa tešíme z neho 🙂 no a s tými kontrolami tiež si myslím že ak by aj náhodou došla nejaká, tak sa to dá spätne nejako vybaviť 😉

vavrenka
13. aug 2012

@mary86 jejda! ale super,ze o dobre dopadlo a malicke je v poriadku. vidis, tvoja povodna doki ta nechcela nechat... niektore tehotenstva treba proste automaticky viac strazit.

bique
19. sep 2012

@mary86 zalezi od lekara...ja som od zaciatku PN, vypisal ma gynekolog, nemal s tym problem 😉

alex710
28. sep 2012

ahojte baby, ja som tiez tehu po IVF a som aj platca DNPO, od zaciatku som na rizikovom, hoci som nemala ziadne problemy a vychadzky mam 2x denne po 2 hodky. Aspon co ja viem, tak rizikove tehu (PN) vypisuje gynekolog, nie obvodak a co sa tyka neobmedzenych vychadzok na rizikovom urcite nie su neobmedzene, ale co sa tyka kontroly zo socialky, za skoro pol roka mi nikto na kontrolu neprisiel 😉 Ak by som sa mala rozhodnut na tvojom mieste tak radsej zvladnem vychadzky dvakrat denne jak prist o peniazky :D drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre