Ako neprísť o daňový bonus na dieťa, keď chcem, aby ho poberal partner?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

priateľ chce vo februári nastúpiť na materskú s 2,5-ročnou dcérou a ja by som sa chcela vrátiť do práce. Po skončení materskej malá nastúpi do škôlky a obidvaja budeme pracovať. Daňový bonus je vyplácaný mesačne a poberá ho on. Keďže partner zarába viac, tak chceme aj do budúcna, aby poberal daňový bonus on.

Ako máme postupovať, aby sme neprišli o tieto peniaze?

Mám si v práci nahlásiť poberanie daňového bonusu a o pol roka ho zase prehlásime na neho?

Alebo, ak si on zmení vyplácanie bonusu z mesačného na ročné, zaplatia mu na konci roka aj tie mesiace, keď bol na materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

najideálnejšie riešenie pre Vás je, keď vy budete poberať daňový bonus v čase kedy on bude na materskej. Keď sa vráti z materskej, tak v práci nahlási poberanie DB a vy už poberať DB nebudete.

S prianím pekného dňa,
Lenka