Ako postupovať, ak mi do dátumu nástupu do práce nepríde rozhodnutie o predĺženej rodičovskej?

Zodpovedané
10. mar 2024

Dobrý deň,

minulý týždeň som si podala žiadosť na predĺžený rodičovský príspevok zo zdravotných dôvodov. Problém je, že už 19.3.2024 by som mala nastúpiť do práce.

Ako postupovať, ak mi do dátumu nástupu do práce nepríde rozhodnutie a potrebujem byť so synom doma?

Ďakujem

Dobrý deň,

ÚPSVaR má až 60-dňovú lehotu na vyjadrenie. Neskoro ste podali žiadosť na predĺžený RP.

Skúste sa dohodnúť so zamestnávateľom. Ak neviete nastúpiť do práce, tak môžete čerpať dovolenku, alebo požiadať o neplatenú RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka