Ako postupovať, keď mi neprišiel preplatok na daniach?

Zodpovedané
14. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala ohľadom preplatku dane.V januári som skončila pracovný pomer. Požiadala som bývalého zamestnávateľa o spracovanie daňového priznania. Daňové priznanie spracoval a dal mi aj potvrdenie. Len do dnešného dňa mi neprišla vrátená čiastka.

Ako to mám rieši?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste zamestnávateľa požiadali o vykonanie Ročného zúčtovania za rok 2023, zamestnávateľ je povinný Vám vrátiť preplatok najneskôr vo vyúčtovaní mzdy za apríl = najneskôr do konca mája 2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka