Ako vypísať úhrn povinného poistného v Českej republike v slovenskom daňovom priznaní?

Zodpovedané
16. feb 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Ak bol úhrn povinného poistného v ČR 20 958 CZK, tak ako to vypíšem v slovenskom daňovom priznaní?

Niekde píšu 11%, ale neviem z čoho.

Stačí len vydeliť priemerným kurzom?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte tlačivo Potvrzení o zdanitelných příjmech a na riadku 20 (úhrn poistného) máte vyčíslených 20958 CZK, tak túto hodnotu použijete. 11% z r.1 by ste počítali vtedy, ak by bola na riadku 20 nula.

S prianím pekného dňa,
Lenka