Akým spôsobom sa mi bude počítať materská?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

som už 4 roky zamestnaná v jednej firme a na začiatku júna 2023 mám ísť na materskú.

Bude sa mi materská vypočítavať ako hrubý príjem za rok 2022, 12 mesiacov, 30/31 dní?

Dostanem denný vymeriavací základ pre materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

materská sa určuje z denného vymeriavacieho základu. Denný vymeriavací základ = podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období (u Vás súčet hrubých miezd za rok 2022) a počtu dní rozhodujúceho obdobia (ak ste neboli napr. na PN tak počet dní je 365).

S prianím pekného dňa,
Lenka