Bude sa mi vymeriavací základ pre materskú počítať z dní, počas ktorých budem mať dovolenku?

Zodpovedané
11. nov 2023

Dobrý deň,

som na RD, starší syn bude mať 3 roky 12. apríla. Druhé bábätko čakáme 3. mája. Nástup na MD by som mala mať 22.3.2024, čiže ide o reťazovú materskú.

Známa mi poradila, že si mám v decembri zobrať 3 dni dovolenky v zamestnaní. Vraj sa mi vymeriavací základ pre materskú bude rátať z týchto 3 dní. A následne bude materská vyššia ako by bola z PVZ za celý rok 2023.

Je to reálne?

Známa to riešila pred tromi rokmi.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Váš plat za ten čas čo ste na RD nestúpol a nie je výrazne vyšší, alebo by ste nedostali ešte popri tých troch dní nejaké prémie - ohodnotenie, tak vysoký rozdiel by vo výpočte materskej nemal byť.

S prianím pekného dňa,
Lenka