Budem mať nárok na materské?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

som zamestnaná, no 270 dní nemocenského poistenie mi vychádza na konci marca. Dnes ma kvôli zhoršenému zdravotnému stavu doktorka vypísala na PN. Na materskú som mala ísť až na konci apríla.

Budem mať nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok Vám vznikne vtedy, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom ste boli nemocensky poistená najmenej 270 dní.

Do doby nemocenského poistenia sa započítava nielen doba aktuálneho nemocenského poistenia, ale aj ukončené nemocenské poistenia v období dvoch rokov dozadu.

Do požadovaného počtu 270 dní sa započítavajú aj dni nemocenského poistenia, za ktoré sa neplatí poistné - PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka