Budem mať nárok na materskú?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

od roku 2016 som bola prakticky neprestajne zamestnaná, s dvojmesačnou pauzou. Vo februári minulého roka som dala výpoveď, vyčerpala som si podporu a v októbri som nastúpila do novej práce.

3 dni po nástupe som zistila, že som tehotná. Chcela som pracovať ďalej, ale zdravotné dôvody mi to nedovoľovali. Skončila som na PN, na ktorej som doteraz. Hneď ako sa to nový zamestnávateľ dozvedel, tak ma okamžite na konci októbra prepustil. PN mi stále plynie a poberám aj tehotenskú dávku. Na materskú by som mala nastúpiť 20. apríla.

Budem mať nárok na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

platí pre Vás ochranná lehota. Pokiaľ ste v posledných dvoch rokoch pred pôrodom boli nemocensky poistená najmenej 270 dní, budete mať nárok na materské. Pozrite si tie dni, ale mali by ste ich splniť.

S prianím pekného dňa,
Lenka