Budem mať nárok na materskú dávku, keď som PN až do nástupu na materskú?

Zodpovedané
20. júl 2023

Dobrý deň,

zamestnaná som bola od 3.6.2021 na dobrú určitú do 2.6.2023. Termín pôrodu mám zatiaľ 4.10.2023.

Budem mať nárok na materskú zo zamestnania, keď som PN od 2.3.2023 až do nástupu na MD?

A ak sa mi zvýšila dovolenka zo zamestnania, je povinný mi ju zamestnávateľ preplatiť?

Ak áno, tak v akej výške?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty. Ak Vám zostala nevyčerpaná dovolenka, zamestnávateľ Vám ju preplatí pri skončení pracovného pomeru v najbližom výplatnom termíne (v júli).

S prianím pekného dňa,
Lenka