Budem mať nárok na podporu, aj keď 2 mesiace nebudem mať žiadne poistenie?

Zodpovedané
12. apr 2024

Dobrý deň,

k 31/05 som dostala výpoveď zo strany zamestnávateľa. Do júla 2024 ešte poberám rodičovský príspevok.

Ako mi bude vypočítaná podpora v nezamestnanosti?

Budem mať nárok, aj keď 2 mesiace (jún - júl) nebudem mať žiadne poistenie a ešte nebudem prihlásená na ÚPSVaR?

Zdá sa mi, že počas poberania rodičovského príspevku sa nemôže prihlásiť na ÚPSVaR.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky = 730 dní.
Pokiaľ splníte túto podmienku, po skončení rodičovského príspevku môžete požiadať o dávku v nezamestnosti.

Osoba nemá nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti za dni, počas ktorých má nárok na výplatu nemocenského, ošetrovného, materského alebo sa jej vypláca rodičovský príspevok. O rodičovský príspevok ale môže požiadať druhá oprávnená osoba = otec dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka