Budem mať nárok na tehotenský príspevok, keď som evidovaná na úrade práce?

Zodpovedané
2. dec 2023

Dobrý deň,

pracovala som od 1.7.2020 do 30.6.2023, mesiac júl som bola na podpore. Ešte som bola zamestnaná od 1.8.2023 do 3.9.2023 a od 4.9.2023 do teraz som na ÚP. Termín pôrodu mám 29.5.2024.

Budem mať nárok na tehotenský príspevok, keď som evidovaná na úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, tehotenské môžete poberať aj s inou dávkou zo SP. Ale počas materskej už nie je možné súbežne poberať aj dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka