Budem mať nárok na vyplatenie odstupného, keď mi bol ukončený pracovný pomer a ja som PN?

Zodpovedané
3. okt 2023

Dobrý deň,

v mesiaci júl som dostala výpoveď z nadbytočnosti s 3-mesačnou výpovednou lehotou. V polke septembra som mala úraz a som na PN. Výpovedná lehota mi končí 31.10.2023 a má mi byť vyplatené odstupné.

Budem mať nárok na vyplatenie odstupného i napriek tomu, že mi PN bude naďalej trvať a pokračovať aj po tomto dátume a pracovný pomer skončí?

Treba sa po 31.10.2023 zaevidovať na úrade práce, alebo až po skončení PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko ste dostali výpoveď pred PN, pracovný pomer skončí uplynutím posledného dňa výpovednej doby, aj napriek tomu, že budete naďalej na PN. Podľa Zákonníku práce zamestnávateľ vyplatí odstupné v najbližšom výplatnom termíne od skončenia pracovného pomeru, pokiaľ by ste sa nedohodli inak.

Na ÚPSVaR sa zaevidujete po skončení PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka