Budem mať po rodičovskej dovolenke nárok na podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

v novembri 2018 som sa na 2 roky zamestnala vo firme cez agentúru na dobu určitú. Vo februári 2020 som nastúpila na materskú dovolenku. Teraz v marci mi rodičovská dovolenka končí. Uplynula doba určitá a do práce sa už nemôžem vrátiť, pôjdem sa hlásiť na ÚPSVaR.

Budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôležité ale je, aby ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bola poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní. Potom Vám nárok na podporu vznikne.

Pozrite sa, že kedy Vám skončila pracovná zmluva. Ďalej pozrite, či splníte 730 dní poistenia v nezamestnanosti - obdobie počas MD/RD sa Vám počíta, kým pracovný pomer trval.

S prianím pekného dňa,
Lenka