Budem môcť poberať pandemické ošetrovné?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň.

momentálne mi končí rodičovská dovolenka, ktorú poberám s rodičovským príspevkom. Hneď po skončení RD a nástupe na 1. deň do zamestnania chcem prejsť na pandemické ošetrovné.

Môžem ho poberať, ak je podmienka nemať žiadny príjem a ja ešte budem mať v ten mesiac rodičovský príspevok, hoci už som naspäť v práci?

Syn bude mať 3 roky 20.3.2023.

Mám nastúpiť do práce v ten deň alebo 21.3.2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

RD Vám končí 20.3.2023, do práce by ste mali ísť 21.3.2023. Je možné súbežne poberať OČR a aj rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka