Pandemický rodičovský príspevok

matapo
1. mar 2021

Ahojte. Neviete ci je pandemicky rodicak vyplacany aj za mesiac v ktorom mam aj prijem? Momentalne ho poberam uz druhy mesiac ale od polky marca uz nastupim do prace. Bude mi vyplateny aj za marec? v Vdaka za info.

rachel36a
1. mar 2021

@matapo nie, je vyplacany len za mesiac kedy nemas narok na ziaden iny prijem...kedze za marec uz dostanes plat tak rodicak ti nevyplatia

klarissa25
1. mar 2021

za mesiac v ktorom už budeš pracovať nedostanes pandemicky rodičak, a ak by si aj prišiel, čo sa môže stať, tak ho budeš musieť vracať

matapo
autor
1. mar 2021

...vdaka baby za radu. A neviete ci je mozne ho opat poberat, ked by som skusila pracu a ak to nepojde tak ho opat poberat ak este bude krizovy stav a nebude zruseny?. Narok na podporu ani PN ani OCR by som nemala, za kratke odrobene obdobie. Vsak jak na porazenie. Tri deti doma vsetkych vekovch kategorii (3 roky, tretiacka a piatacik), som na ne sama si clovek mysli ze jedno v skolke druhe v skole a tretie hoc aj doma ale uz je celkom velke a ako tak samostatne. Praca kt. som si nasla je super, bavi ma, da sa robit z domu, no ale ako ked zas sa ma vsetko zavriet aj tie skolky aj skoly a clovek ozaj nevie dokedy toto takto potrva. Ako mozem pracovat aj po nociach no ale asi sa dlhsie neda fungovat cez den pri detoch a potom v noci 8 hodin pracovat? sa mi to nezda moc realne. Rada by som to ale vyskusat s vedomim ze do Velkej noci nejak prezijem a hadam sa tie deti opat normalne vratia do skol a skolok, ak to tak ale nebude tak si neviem predstavit pracovat niekolko mesiacov s troma detmi doma.

jana005
1. mar 2021

@matapo nie, keď nastúpiš do práce a potom ju necháš, tak už nebudeš mať znova nárok na pandemicky rodičak

rachel36a
1. mar 2021

@matapo na RL nebudes mat narok, ale na pandemicku OCR ano, v pripade ze by si o prácu prisla tak budes mat narok na SOS dotaciu