Budem musieť vrátiť stabilizačný príspevok?

Zodpovedané
27. jan 2023

Dobrý deň,

som na rodičovskom a podpísala som v práci stabilizačný príspevok. Do práce sa plánujem vrátiť na asi rok v októbri, potom by som išla na materskú.

Budem musieť vrátiť stabilizačný príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

stabilizačný príspevok je podmienený zotrvaním zdravotníckeho zamestnanca u zamestnávateľa po dobu troch rokov.

Do doby zotrvania zdravotníckeho pracovníka v pracovnom pomere sa nezapočíta doba materskej dovolenky aj rodičovskej dovolenky. Táto trojročná doba zotrvania u zamestnávateľa sa Vám teda predlžuje o čas čerpania materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, pn nad 45 dní. V prípade, že by Vám pracovný pomer skončil pred uplynutím tejto doby, až vtedy by ste bola povinná vrátiť alikvotnú časť stabilizačného príspevku.

S prianím pekného dňa,
Lenka