Budem poberať rodičovský až do 3 rokov prvého dieťaťa a následne znížený rodičovský na druhé dieťa?

Zodpovedané
7. sep 2023

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskom s prvým dieťaťom a čakáme druhé bábätko. Prvý syn bude mať 3 roky až budúci rok v novembri. Som nezamestnaná, tak mi nevznikne nárok na materskú.

Budem ďalej poberať rodičovský až do 3 rokov prvého dieťaťa a potom znížený rodičovský na druhé dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete takto poberať RP kým nedovŕší staršie dieťa 3 roky. Následne požiadate o RP na mladšie dieťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka