Budem si musieť sama platiť zdravotné poistenie počas rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

v septembri prechádzam z materskej dovolenky na rodičovskú. Aktuálne som nezamestnaná, no mám aktívne dobrovoľné nemocenské poistenie v sociálnej poisťovni. Dostávam materskú a následne dostanem zvýšené rodičovské. Toto dobrovoľné poistenie si chcem zrušiť.

Budem si musieť sama platiť zdravotné poistenie (VP) počas rodičovskej dovolenky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, štát platí poistné na zdravotné poistenie aj za osobu, ktorá poberá rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka