Čo v prípade, keď pracovníčka úradu práce zabudla vyradiť manžela z evidencie?

Zodpovedané
23. aug 2023

Dobrý deň,

manžel je vedený v evidencii nezamestnaných od apríla 2023. V júli začal pracovať a pracovnú zmluvu podľa dohody poslal mailom pracovníčke, ktorá mu bola pridelená. Pracovný pomer ukončil rovnako v júli. Keď sa išiel opätovne zaevidovať na úrad práce od 1.8.2023, tak zistil, že pani úradníčka ho z evidencie ani nevyradila. Doteraz mu neprišlo vyradenie, ani opätovné zaradenie do evidencie, ani ho nikto z úradu práce nekontaktoval.

Prišla mu však podpora za júl, kedy bol zamestnaný.

Môže byť nejako stíhaný štátom za neoprávnené obohatenie?

Môže mu byť zablokovaný napríklad bankový účet, keď pochybila pracovníčka úradu práce?

Môžu mu podporu za august spárovať s tou za júl a bude na nule?

Alebo sa treba ozvať a podporu vrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak mu bola neoprávnene vyplatená dávka, môžu od neho požadovať vrátenie dávky. Je potrebné komunikovať priamo s ÚPSVaR.

Odporúčam ísť na ÚPSVaR a vzniknutú situáciu riešiť.

S prianím pekného dňa,
Lenka