Do akého času má daňový úrad povinnosť vrátiť mi na účet daňový preplatok?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom preplatku.

Do akého času má daňový úrad povinnosť vrátiť mi na účet daňový preplatok, keď som mala odložené podanie daňového priznania do 30.6.2022 a nakoniec som ho podala už 6.5.2022?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

daňový úrad má na vrátenie preplatku 40 dňovú lehotu, ak ste podali odklad do 30.06., (aj keď ste DP podali v máji), tak Vám preplatok vrátia najneskôr do 9. augusta.

S prianím pekného dňa,
Lenka