Dostanem rodičovský príspevok v plnej výške?

Zodpovedané
17. máj 2024

Dobrý deň,

rodičovský mi má skončiť 22.7.2024, ale chcela by som požiadať o ukončenie rodičovského od 2.7.2024 a od 3.7.2024 sa prihlásiť na úrad práce.

Dostanem za ten mesiac ešte rodičovský v plnej výške?

Viem, že podpora mi za ten mesiac nepríde, ale až najbližšie v septembri za august.

Čo sa stane s tými zvyšnými 28 dňami, keby po štyroch mesiacoch sa zamestnám a požiadam o vyplatenie zvyšnej podpory vo výške tých 50%?

Za tých 28 dní dostanem spolu s augustovými, na konci v plnej výške alebo na konci v polovičnej výške?

Ďakujem

Dobrý deň,

rodičovský príspevok sa poskytuje za celý mesiac, nie za dni.

Nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti je vylúčený za dni, počas ktorých sa vypláca rodičovský príspevok, následne sa posúva podporné obdobie, počas ktorého sa vypláca dávka v nezamestnanosti. Obdobie sa posunie od začiatku nového mesiaca po dobu 6 mesiacov.

Poistenec má nárok na jednorazové vyplatenie 50 % dávky v nezamestnanosti za zostávajúcu časť podporného obdobia, ak poberal dávku v nezamestnanosti najmenej tri mesiace.

S prianím pekného dňa,
Lenka