Dostanem vyšší daňový bonus, keď som pred nástupom do práce bola vedená ako nezamestnaná?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

bolo mi povedané, že dostanem vyšší daňový bonus, ak som pred nástupom do práce bola vedená na úrade práce ako nezamestnaná. Nepoberala som žiadne príspevky.

Je to pravda?

Potrebuje zamestnávateľ potvrdenie, že som bola vedená na ÚPSVaR?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem presne o aký bonus sa jedná. Skôr či sa nejednalo o nezdaniteľnú časť na daňovníka alebo manželku. Skúste si overiť na čo konkrétne sa myslelo pri podanej informácii. Zamestnávateľ nepotrebuje potvrdenie, že ste boli vedená na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka