Je manžel povinný zaplatiť daň z motorových vozidiel?

Zodpovedané
14. jan 2024

Dobrý deň,

keďže sa blíži daň z motorových vozidiel, mali by sme jednu otázku. Manžel je SZČO a využíva súkromné vozidlo na podnikanie. Náklady na auto si neuplatňuje vo výdavkoch podnikania (ide na paušál). Avšak stalo sa, že počas roka si účtoval asi 3x u zákazníka dopravu.

Je povinný podať daňové priznanie k autu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, pokiaľ automobil využíva na podnikanie, je povinný podať DP k DzMV bez ohľadu na to, či vedie jednoduché účtovníctvo, daňovú evidenciu, paušál.

Napr.:
https://agrico.sk/dmv/

S prianím pekného dňa,
Lenka