Je možná dohoda o ukončení zmluvy o obchodnom zastúpení?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

pracujem na živnosť 5 rokov, pričom každý rok podpisujem so spoločnosťou zmluvu o obchodnom zastúpení. Chcem sa zamestnať v inej spoločnosti na trvalý pracovný pomer a túto zmluvu o obchodnom zastúpení ukončiť. V zmluve je uvedené, že môžem podať výpoveď s výpovednou lehotou 1 mesiac.

Je možné sa dohodnúť aj dohodou, ak by súhlasili obidve strany?

Ak by nesúhlasili a musím mať výpovednú dobu 1 mesiac, môžem aj tak nastúpiť do nového zamestnania, keďže to je trvalý pracovný pomer a toto bola živnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v zmluve by ste mali mať uvedené, či je možné zmluvu ukončiť aj vzájomnou dohodou.

Prípadne sa so spoločnosťou dohodnúť. Ale v každom prípade môžete mať súbeh SZČO aj trvalý pracovný pomer. Ak bude mať pracovný pomer konkurenčný charakter, pozrite si v zmluve, či tam nemáte dohodnutú konkurenčnú doložku.

S prianím pekného dňa,
Lenka