Je možná zmena dotácie na stravu za daňový bonus na dieťa?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

zo školy mi už v decembri volali, aby som prišiel podpísať čestné vyhlásenie, že ak chcem poberať naďalej dotáciu na stravu pre deti. Nakoľko som ešte nepracoval, tak som to podpísal, ale teraz v januári začínam pracovať a chcel by som radšej poberať daňový bonus.

Môžem to zmeniť?

Môžem si podať u zamestnávateľa žiadosť na daňový bonus na dieťa a zrušiť dotáciu na stravu?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže sa zamestnáte a vznikne Vám nárok na daňový bonus, tak túto skutočnosť urýchlene oznámite v jedálni a zodpovednému zamestnancovi školy, ktorý požiada o zrušenie poberania dotácie na stravovanie a stravu v školskej jedálni si budete platiť.

Upovedomíte zamestnávateľa a poberanie DB vyplníte v tlačive Vyhlásenie k uplatneniu nezdaniteľnej časti základu dane a daňového bonusu. Tam uvediete, že budete poberať daňový bonus. Doložíte rodný list dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka