Je možné po dobratí materskej prejsť na PN a zároveň poberať rodičovský príspevok?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

dnes som nastúpila na MD. Dňa 31.8.2023 mi skončil pracovný pomer na dobu určitú.

Je možné po dobratí materskej prejsť na PN a zároveň poberať rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste na materskú išli z ochrannej lehoty po skončení pracovného pomeru, tak na novú PN už nárok nebudete mať, nakoľko nemáte aktívne nemocenské poistenie a už nie ste v ochrannej lehote (predpokladám, že momentálne tehotná nie ste).

Budete poberať rodičovský príspevok. Keby Vám vznikol nárok na PN, potom je možný súbeh PN a rodičovského príspevku.

S prianím pekného dňa,
Lenka