Je potrebné zamestnávateľovi oznámiť, že som na predĺženej rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

na dcéru poberám predĺžený RP z dôvodu jej dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu. Od marca nastupujem do novej práce na plný úväzok.

Je potrebné zamestnávateľovi oznámiť, že som poberateľom tohto príspevku?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri RP môžete pracovať u iného zamestnávateľa. Nič nemusíte oznámiť.

Ak je však práca konkurenčného charakteru, tak je potrebný súhlas od pôvodného zamestnávateľa. Ak ešte máte pracovný pomer, z ktorého ste išli na MD/RD, tak nie sú žiadne obmedzenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka