Je zamestnávateľ povinný preplatiť mi dovolenku?

Zodpovedané
8. sep 2022

Dobrý deň,

som na materskej dovolenke a stále som zamestnaná na dobu neurčitú. 19.10.2022 nastupujem na rodičovskú dovolenku a mám veľa dní nevyčerpanej dovolenky.

Je zamestnávateľ povinný preplatiť mi dovolenku?

Je šanca, že mi dovolenka prepadne?

Ďakujem

Dobrý deň,

po ukončení materskej dovolenky si môžete vyčerpať celú dovolenku, alebo aj nejakú časť Vášho nároku. Nejde o preplatenie dovolenky. V tomto prípade ukončíte materskú dovolenku, čerpáte riadnu dovolenku - určitý počet dní a až potom nastúpite na rodičovskú dovolenku.

Ak ju takto čerpať nebudete, neprepadne Vám. Dovolenku si môžete vyčerpať aj po skončení rodičovskej dovolenky.

Nevyčerpaná dovolenka sa prepláca pri skončení pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka