Keď predám byt za nižšiu cenu ako bol ohodnotený, budem platiť daň z predaja?

Zodpovedané
30. apr 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Keď predám byt za nižšiu cenu ako bol ohodnotený, budem platiť daň z predaja?

Akože sa bavíme o cene 50 000 EUR, byt vlastním iba rok.

Ďakujem

Dobrý deň,

skutočnosť, či príjem z predaja nehnuteľnosti u daňovníka podlieha zdaneniu a je zdaniteľným príjmom, alebo je od dane oslobodený, posudzujete podľa podmienok pre jeho oslobodenie (Zákon o dani z príjmov).

Príjem z predaja nehnuteľnosti, ktorý nie je od dane oslobodený, je možné znížiť o daňové výdavky, ktoré závisia najmä od spôsobu nadobudnutia nehnuteľnosti. Neuvádzate akým spôsobom ste nadobudli nehnuteľnosť (dedenie, darovanie, kúpa). Je možné, že daň platiť nebudete.

Finančná správa zverejnila materiál: Uplatnenie výdavkov pri príjmoch z predaja nehnuteľnosti. Prikladám Vám ho do linku:
https://podpora.financnasprava.sk/642729-Uplatn...

S prianím pekného dňa,
Lenka