Kedy mi začnú z úradu práce vyplácať materskú?

Zodpovedané
19. máj 2023

Dobrý deň,

20.3.2023 som nastúpila na materskú a 1.5.2023 som porodila. Žiadne peniažky mi do dnešného dňa ešte neprišli. S prvým synom som bola na MD zo zamestnania, čiže prvú materskú som dostala prakticky ešte pred narodením syna.

Teraz na materské nárok nemám, nakoľko nemám odpracovaných 270 dní. Pred pôrodom som bola evidovaná na ÚPSVaR. Pracovníčka úradu ma však informovala, že materská mi bude vyplácaná z ÚPSVaR.

Kedy mi ju začnú vyplácať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte nárok na materské, budú Vám vyplácať rodičovský príspevok odo dňa narodenia dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka