Kedy musím v poisťovni nahlásiť, že ostávam na neplatenej rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
1. máj 2024

Dobrý deň,

ukončenie rodičovskej dovolenky mi pripadne na piatok. Po rodičovskom sa chcem nahlásiť v zdravotnej poisťovni s tým, že ostávam na neplatenom rodičovskom. Problém je, že v poisťovni v piatok nerobia.

Mám to ísť nahlásiť až v pondelok alebo ešte deň pred ukončením rodičovskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

poistenec je povinný oznámiť zdravotnej poisťovni vznik skutočností o určení platiteľa štát do 8 dní od vzniku skutočnosti.

Vo Vašom prípade stačí v pondelok.

S prianím pekného dňa,
Lenka