Kedy nebudeme platiť daň z predaja bytu?

Zodpovedané
4. sep 2023

Dobrý deň,

v júni 2018 sme podpísali kúpnopredajnú zmluvu na byt. Na list vlastníctva v katastri sme boli zapísaní ako majitelia v decembri 2018.

Ak chceme predať byt a neplatiť daň, môžeme predávať už od júna 2023 alebo až od decembra 2023?

Začína sa rátať 5 rokov od zápisu do listu vlastníctva, alebo od podpísania kúpnopredajnej zmluvy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je nehnuteľnosť získaná do vlastníctva na základe zmluvy - napr. kúpnej, tak deň nadobudnutia nehnuteľnosti je deň vkladu do katastra nehnuteľností.

V Rozhodnutí o povolení vkladu pozeráte dátum povolenia vkladu. Ten je pre Vás rozhodujúci, následne počítate 5 rokov, aby splnil oslobodenie od dane.

S prianím pekného dňa,
Lenka