Končí mi zmluva na dobu určitú. Budem mať nárok na podporu?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom nároku na podporu. Pracovala som na zmluvu a 100% úväzok od 1.9.2021 do 30.8.2023. Zmluva mi končí na dobu určitú až budúci mesiac.

Budem mať nárok na podporu a budem v ochrannej lehote?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní. Tieto dni splníte, budete mať nárok na podporu po skončení pracovnej zmluvy.

Štandardná ochranná lehota je 7 dní po skončení nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru). Ak ste tehotná, alebo by ste mohli byť, ochranná lehota pokiaľ prvý deň 42. týždňa pred dňom pôrodu spadá do obdobia 180 dní odo dňa zániku posledného nemocenského poistenia, je osem mesiacov.

S prianím pekného dňa,
Lenka