Koniec rodičovského a začiatok materskej. Ako postupovať?

Zodpovedané
30. apr 2024

Dobrý deň,

dcérka dovŕši 2.9.2024 tri roky. Ostala som tehotná a pôrod mi vychádza na 3.12.2024. Začiatok materskej 23.10.2024 - 6 týždňov pred pôrodom. Je to skoro dva mesiace po rodičovskom príspevku.

Budem mať nárok na materské?

Môj pracovný pomer je trvalý a na dobu neurčitú, stále trvá.

Ak áno, tak tie cca necelé dva mesiace mám čerpať dovolenku, alebo ísť na PN?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nakoľko Vám pracovný pomer trvá, budete mať nárok na tehotenské aj materské. Po skončení rodičovskej dovolenky môžete ísť hneď na PN do nového nástupu na materskú, čerpať dovolenku, alebo nastúpiť do práce. Sama uvidíte ako sa budete cítiť.

S prianím pekného dňa,
Lenka