Má manžel nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na manželku, keď som ešte na rodičovskej?

Zodpovedané
3. feb 2024

Dobrý deň,

prosím o radu pri vypisovaní daňového priznania. Manžel by si chcel na mna uplatniť nezdaniteľnú časť. Som na RD, dcéra má skoro 2 roky. Minulý rok som 6 mesiacov poberala nezamestnanecké z úradu práce a ďalší polrok som poberala RD.

Má manžel nárok?

Aký príjem má napísať do daňového priznania?

Ďakujem

Dobrý deň,

nezdaniteľná časť na manželku je 4500,86 EUR - vlastný príjem manželky.

Dávka v nezamestnanosti sa do vlastného príjmu započítava. Sčítajte si všetky dávky v nezamestnanosti, ktoré ste dostali v roku 2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka