Má manžel pracujúci v Čechách nárok na daňový bonus na deti na Slovensku?

Zodpovedané
6. apr 2022

Dobrý deň,

manžel pracoval 4 mesiace na Slovensku, potom 8 mesiacov v ČR. Tam podával aj daňové priznanie. Povedali mu, že má nárok aj zo Slovenska na daňový bonus na deti. Keď bol na Slovensku odovzdať daňové priznanie, tak mu povedali, že nárok nemá.

Ako to je?

Má nárok na daňový bonus na deti na Slovensku?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňovník (daňový rezident SR) má nárok na daňový bonus aj v prípade, že dosiahol príjem z podnikania v zahraničí (najmenej vo výške 3 738 eur za rok 2021). Do DP mal zahrnúť všetky príjmy (aj príjem z Čiech, nielen zo Slovenska). Pozrite si výšku týchto príjmov.

S pozdravom

S prianím pekného dňa,
Lenka